Tekkelugu

Mis on Pikleri kolmnurk?

Pikleri kolmnurga töötas üle 100 aasta tagasi välja ungari lastearst Dr Emmi Pikler ning selle põhiolemus on tänaseni püsinud üsna muutumatuna. Lihtsustatult öeldes on Pikleri kolmnurga puhul tegemist puidust ronimispuuga. Kui traditsioonilised õues olevad mänguväljakud ja ronimispuud on mõeldud vanematele lastele, kellel on juba üldised motoorsed oskused arenenud, on Pikleri kolmnurk sobilik just pisematele, kelle koordinatsioon ning motoorika arenevad. Seega on Pikleri kolmnurk sobilik kasutamiseks lastele juba vanusest alates 6 kuud kuni isegi 4-5-aastasteni välja. Kergesti monteeritavana saab Pikleri kolmnurka endaga kaasa võtta ning sobib kasutamiseks nii toas kui ka õues.

Traditsioonilised mänguasjad ja kasvatuspõhimõtted julgustavad vanemaid abistama lapsi mänguasjade kasutamisel ja nende otsa ronimisel, kui nad on ise selleks liiga pisikesed ning laste enda motoorika ja koordinatsioon seda veel ei võimalda. Kuigi vanemate soov näha last lõbusas meeleolus ja mängulustis on mõistetav, pärsib selline teguviis aga lapse arengut, kuna lapsel ei ole võimalik ise kogeda oma füüsiliste võimete piire ning läbi piiride nihutamise areneda omas tempos. Kõndima õppides kukub ju laps alguses rohkem, kuid läbi pingutuse ja oma keha tundma õppimise areneb lapse tasakaal, koordinatsioon ning mahapotsatamisi juhtub üha vähem.

Siin tulebki appi Pikleri kolmnurk, mis võimaldab lapsel õppida tundma oma keha ja piire omas tempos ning viisil, mis ei pane lapsevanema süda puperdama. Võrreldes väliste mänguväljakutega, mis oma kõrguse tõttu on väikelaste jaoks ohtlikud ja sobimatud, on Pikleri kolmnurk vaid 76 cm kõrge ning laps saab ronida vaid nii kõrgele kui tema võimed lubavad. Sel põhjusel ei ole lapse kasvades vaja reguleerida ka kolmnurga kõrgust – väikelapsed vanuses 6-8 kuud saavad kolmnurga pulkasid kasutada enda püstitõstmiseks, kuid 4-5 aasta vanused saavad aga ronida juba kolnurga tippu ning arendada ennast juba nõudlikumas keskkonnas. Pikleri kolmnurka on võimalik kasutada nii onni, ronimispuu, liumäe või hoopis millegi muuna ning seega ei tüdine laps kolmnurgast nii kiiresti ära, pakkudes avastamisrõõmu pikemaks ajaks. Kui aga Pikleri kolmnurk lapsele enam põnevust ei paku, on ta juba valmis toimetama suurematel mänguväljakutel. Tutvu toodete valikuga meie e-poes – lai valik erinevaid värve!

KONTAKT